Haber Detayı
26 Ekim 2015 - Pazartesi 15:55
 
YAKUP KURTOĞLU NEREDE?
Bayram Türkmez Haberi


 

Yakup Kurtoğlu Nereye Koşuyor!

 

      Bu araştırma  17 Ocak 2012 tarihinde yine Gölbaşı Gazetesi'nde  yazılmış olup,  güncellenerek yeniden sizlere sunulmaktadır.  Bu araştırma yazısı aslında bir siyasetçiyi anlatmıyor. Bir dönemi  ve bu dönemin sonuçları hakkında da bilgi veriyor.

 

   Gölbaşı’nda yaklaşık 30 yıldan beri siyaset yapan Yakup Kurtoğlu,  Gölbaşı Belediyesi Eski Başkanı Abdulnasır Haşlak’ın sağ koluydu, beyin takımını oluşturuyordu.  Siyasi organizasyonu güçlü olan Yakup Kurtoğlu siyasi hayatında da hep dürüstlüğünün yanı sıra çalışkanlığıyla da anıldı.

 

     Gölbaşı siyasi tarihinde bir döneme damgasını vuran, bugün siyasette aktif olanlarla isminin yakından geçtiği  Yakup Kurtoğlu’nu sizlere anlatmaya çalışacağım.

 

 

     Yazan Bayram Türkmez

 

     1973 yılında Bayburt’tan Gölbaşı’na geldi. Babası Almanya’da işçi olan Yakup Kurtoğlu Servis ve Kamyon Şoförlüğü ile başladığı iş hayatını daha sonraki yıllarda serbest ticaret olarak geliştirdi. İnşaat, Emlak ve Taş madeni sektöründe girişimleri oldu. Siyasette tek kelimeyle şöyle anlatabiliriz. Teşkilatları kurdu, perde arkasında durdu…

 

 

   Siyasi hayatı 1977 yılında öğrenci iken  Milli Selamet Partisi’nin gençlik örgütü olan Akıncılar Gurubu’nda yer almasıyla başladı. 

 

   Gölbaşı’ndaki aktif siyasi hayatı 1984 yılında başladı. Refah Partisi Gölbaşı İlçe Teşkilatı Yönetim Kurulu Üyesi, aynı zamanda Ankara İl Yönetim Kurulu üyesi olarak görev yaptı. 1997 yılında parti kapatılınca Fazilet Partisi’nin ilçe kuruluşunda görev aldı.

 

     Fazilet Partisi İlçe Başkanı oldu. Ankara Caddesi üzerinde bulunan teşkilat bürosu önünde yapılan mitingin organizasyonu nu yaptı, RP Genel Başkanı rahmetli Necmettin Erbakan’ın yanında durdu ve birlikte el kaldırdılar. 3 yıl sonra kapatılan Fazilet Partisi yerine Sadet  Partisi kuruldu. 2002 yılında ise AKP teşkilatı kurulması çalışmaları başladı.

 

 

 

   Yakup Kurtoğlu AKP teşkilatının kurulmasında hep geride durdu ancak yakından ilgilendi. Fazilet Partisi’nde iken çalışma arkadaşı olan Ersönmez Yarbay AKP Ankara İl Başkanlığı görevini yapıyordu.  Gölbaşı AK Parti kuruluşuna ilk başta yoğun ilgi olmaz iken daha sonra çeşitli guruplar oluştu.

      Fatih Duruay, Doğan Çağatay ekibi, yine  Ertuğrul Kuyrukçu gurubu ve  Asker Yıldız gurubu oluştu. 1 ay içerisinde kurulan AKP Gölbaşı teşkilatına Asker Yıldız atandı. Bu atama listesi, eski dostu Ankara İl Başkanı olan Ersönmez Yarbay’ın etkisiyle Yakup Kurtoğlu’nun girişimiyle oldu. Hep perde arkasında durdu. Yani, teşkilatı kurdu, geride durdu Yakup Kurtoğlu...

 

      Yakup Kurtoğlu’nun ekip arkadaşı Abdulnasır Haşlak 1999 yılında  SP Gölbaşı Belediye Başkan Adayı oldu. Ancak, Kurtoğlu, burada hep perde arkasında durdu.      Bu seçimi Haşlak, MHP Belediye Başkan Adayı Dr.Cevdet Kara karşısında 150 oy farkla kaybetti.  Sanıyorum, en acı ve zor bir durum olsa gerek bir adayın 150 oy ile başkanlığı kaybetmesi, yani 76 oy daha alsa Gölbaşı’nın başkanı olacak…

 

      Biz yine dönelim AKP teşkilatı sürecine bakalım. Asker Yıldız yönetiminin atanmasında büyük katkısı olan Yakup Kurtoğlu ile Asker Yıldız’ın arası zaman içinde açıldı. Yakup Kurtoğlu bunu hep yanlış yönetime ve ahde vefasızlığa bağladı. Bu durum gelecekteki kongreye yansıyacaktı.

 

   AKP teşkilatı ilk kongresini Akarçay Düğün Salonu’nda yaptı.  O zamandan beri muhalif olarak nitelendirdikleri Fatih Duruay ve Doğan Çağatay teşkilata üye yapılmadığı gerekçesiyle birçok şikayetleri oldu. Gölbaşı’nın muhafazakar kesimin etkili isimlerinden Hacı Fethi Duruay’ın oğlu olan Fatih Duruay’ın ilçe başkanlığına aday olacağını açıklaması kongreyi iyice kızıştırdı. Teşkilata üye olamadıkları gerekçesiyle tartışmalar yapıldı. Ancak, Fatih Duruay ve Doğan Çağatay gidip Konya/Kulu AKP teşkilatına üye oldular ve kongre günü de Fatih Duruay aday olduğunu açıkladı. Salon karıştı, milletvekilleri bile ikiye bölündü,  sonucunda aday olabileceği yönünde karar verildi.

 

   Asker Yıldız ile Fatih Duruay ilçe başkanlığı’na yarıştı ve sonucunda birkaç oy ile Asker Yıldız yeniden ilçe başkanı seçildi.

 

      2004 yılı Belediye Başkanlığı seçim yılı geldi çattı. Yakup Kurtoğlu beyin takımı olarak Abdulnasır Haşlak’ın adaylığı için hayli çaba sarfetmişti. Nitekim, AKP’den aday olacağım diye MHP’den istifa eden DR.Cevdet Kara’ya ve diğer aday adaylarına  karşı Haşlak aday olarak çıkmıştı. Bunda yine Yakup Kurtoğlu’nun etkisi vardı. Meclis Üyelerinin yapılmasında da söz sahibiydi. Seçimler birazda yerli yabancı olayını yansıtmıştı.

 

     DYP Belediye Başkan Adayı Namık Kemal Doğan en güçlü aday olarak görülüyordu ancak yapılan meclis listeleri filan sanki öylesine ortaya konulmuş listeydi…İktidar partisi, Büyükşehir Belediyesi’nin gücünü arkasına alan Haşlak seçimi yaklaşık 1500 oy farkla kazandı. Ancak, burada bir şey görünmüştü. Ankaralıların birlikte olunca ortaya bir güç çıkmıştı. Abdulnasır Haşlak Başkan oldu, Listede kontenjan da yer alan Yakup Kurtoğlu’da Büyükşehir Belediye Meclis Üyesi oldu.

 

     Belediye Başkanı Seçilen Abdulnasır Haşlak, belediye  makamına oturduğunda hiç beklemediği olaylarla karşılaştı. Her gelen kapısında iş, aş istiyor kuyruk oluşturuyor, gece yarılarına kadar evinin önünde bekliyor, kimisi müdürlük, kimisi başka menfaatler bekliyor…Bu durumla karşılaşan Haşlak bunalıma girdi ve 1 ay rapor olmak üzere yaklaşık 50 gün Belediye ye gelmedi. Tabi, ilk başta sakladılar ne olduğunu, bizlerde gazetelere “Kayıp Aranıyor” gibi haberler yapıp, ilanlar verdik ancak sonunda anlaşıldı ki, beklenmedik yoğunluk karşısında hastalanmıştı. Bu süreçte Yakup Kurtoğlu Belediye  Başkan Vekili oldu.

 

     Kurtoğlu, 50 gün vekalet ettiği Belediye Başkanlığı döneminde müdürleri atadı, belediye kadrolarını kurdu. Sonun da Haşlak’ta görevinin başına geldi.  Ancak, Yakup Kurtoğlu’nun Haşlak’ın sağ kolu ve beyin takımından olduğunu da bilmeyen yoktu.       Yakup Kurtoğlu Büyükşehir Belediye Meclisi görevini yaparken, Büyükşehir Belediye Başkanı  Melih Gökçek ile yakın ilişki içerisine girdi. Aslında 2000 yılı öncesi birbirlerini hiç sevmiyorlardı. Çünkü,  aday konusunda hep ters düşmüşlerdi. Tartışmalarının bir tanesi 1999 yılı Fazilet Partisi İlçe Başkanı iken olmuştu.    Ankara FP İl Başkanlığı’nda aday tesbiti için bulunan Melih Gökçek, belediye başkan adayı olarak Ramazan Yılmaz’ı istiyor, Yakup Kurtoğlu ise Abdulnasır Haşlak’ı istiyor.  Başkanlık konusunda Gökçek’i ikna ederek, Haşlak’ın olmasını sağlıyor. Bu seferde Ramazan Yılmaz’ı meclis listesi 1. sırasında görmek isteyen Gökçek’e yine itiraz ederek, 1. sırada Fatih Duruay’ın olması gerektiği yönünde görüş bildiriyor. Bu tartışma sonucunda Melih Gökçek rahatsızlanıyor ve Selametlili Şoförü Hamza ve yanındakiler tarafından Güven Hastanesi’ne kaldırılarak, serum takılıyor…   Melih Gökçek , Yakup Kurtoğlu aday kavgası (tartışması) zamanla dostluğa dönüşüyor.  2001 yılında Melih Gökçek’in 100 dev adamla başka parti arayışında (DP) Yakup Kurtoğlu’nun da yer aldığı iddiaları da olmuştu. 

 

  2004 yılında Belediye  Başkanı Seçilen Abdulnasır Haşlak’ın Büyükşehir Belediyesi’nden hizmet almasında Kurtoğlu’nun bu dostluğunun etkisi var.

 

     AKP Teşkilatı’nda etkili olan Yakup Kurtoğlu, 2. kongre de ise Asker Yıldız ile arasının bozuk olmasına rağmen destekledi. Karşısında Doğan Çağatay aday olmuş ve kaybetmişti. 3. kongresinde ise  Akalın Düğün Salonu’nda yapıldı, bu sefer Asker Yıldız aday olmamıştı.  Belediye Meclis Üyesi Olan Engin Çelik ilçe başkan adayı olmuş, karşısında ise Ramazan Şimşek çıkmıştı. Bu kongrenin istediği gibi olmayacağını Ramazan Şimşek aday olunca anlamıştı Kurtoğlu,  ancak iş işten geçmişti. Çünkü, delege listeleri Ramazan Şimşek'in kontrolünde  Yakup Kurtoğlu'ndan habersiz yapılmıştı...     Bu kongrede Ramazan Şimşek ilçe başkanı seçildi. Ramazan Şimşek’in aday olmasında etken ise, Asker Yıldız başkanlığında ilçe sekreteri olması ve delegelerin tümünün elinden geçmesi etkili oldu.  Yakup Kurtoğlu, delegelerin Asker Yıldız kontrolü dışında yapıldığını anladığında iş işten geçtiğini fark etmiş ve bir yerde zorunlu olarakta Ramazan Şimşek’e destek vermişti.  Nitekim, bu kongre 2009 yerel seçimlerinin belediye başkan adayını da belirleyecekti.

 

    2009 yerel seçimleri gelip çattığında iktidar partisi olması nedeniyle de aday enflasyonu yaşandı. Milli Eğitim Ankara İl Müdürü Murat Bey Balta bile o makamı bırakarak Gölbaşı’na belediye başkan adayı olacağım diye kapı kapı dolaştı.  Abdulnasır Haşlak, Fatih Duruay, Halk Eğitim Müdürü Oğuz Yücel, Karagedik Belediye Başkanı Ahmet Dinç, Önder Akdoğan gibi yeni yeni isimler ortaya çıktı.

 

   Burada en etkili isim Murat Bey Balta olup, aday olacakmış gibi çalıştı ancak son anda tekrar Abdulnasır Haşlak’ın adaylığı 1 ay geçikmeli de olsa açıklandı.  Abdulnasır Haşlak’ın bu adaylığı  konusunda Anayasa Mahkemesi Başkanı Haşim Kılıç’ın da devreye girdiği konuşuldu.  Haşlak’ın 1 ay geç olarak adaylığının açıklanması hemşericilik yönünden aleyhine gelişmeleri de getirdi. En başta Ankaracılık ruhunu oluşturan siyasetçiler bu zaman içerisinde daha da hemşericiliği olgunlaştırdı. Yerli-Yabancı olayına  dönmesine rağmen seçim de Haşlak, merkezden az oy alırken, merkez dışı köylerden de hiç beklemediği oranda oy aldı. Ancak, sonucunda kaybetti.

 

    Tabi, Yakup Kurtoğlu bunun neresinde dersek, yine geride kalıp seçimi yönetmeye başladı. Kendini kontenjanda meclis üyesi olarak  yazdırdı. Başkan adayı kazanırsa, kendisi de kazancaktı ve varsa hepbirlikte varız! diye mesaj veriyordu.

 

   Anketlere bakıyordu yüzde 55’le seçim kazanıyordu ilk başlarda, sonra yüzde 50, daha sonra da yine 45’le kazanacağını söylüyordu. Hiç kaybetmek aklına da gelmiyordu. Bu arada muhalefet gurup tarafından kapı önlerine atılan mekuplarda Yakup Kurtoğlu, Haşlak ve Diğer Belediye Yetkililerinin haksız kazanç sağladıklarına yönelik iddialar yazıyordu. Kurtoğlu, bu iddialara takılıp kaldı, kimin yazdığını aramaya koyuldu ve seçimin gidişatından da koptu.

 

    Aslında biz gazete olarak anket yapmıştık ve sonucunu yayınlamıştık. Haşlak ekibi kaybediyordu. Bunu Yakup Kurtoğlu’na söylediğimiz  zaman bile inanmıyordu.

 

   Hatta meclis üyesi adayı listesini sorduklarında,  meclis aday vitrininde zayıflık olduğunu, 2 Ankaralı STK temsilcisinin meclis üyesi adayı olması  gerektiğini,  bizlerde söylemiştik, ancak Kurtoğlu,  onlara tepkisini dile getirdi. Sosyal etkiyi bir türlü görememişti. Sadece İl Genel Meclis Üyesi olan hemşehrileri Selim Kaymak'ın Ankaracılık yapanların eline koz verdiğini görmüşlerdi..    Sosyal kimliği zayıf , siyasal kimliği güçlü,  kendi içerisinde örgütçü ve aktif bir yapıya sahip olan Yakup Kurtoğlu hiç kaybedeceğini düşünmediği seçimi kaybetti.

 

     Bilmiyorum, nasıl bir ders alıp, tecrübe kazandı ancak bildiğim bir şey varsa olumsuz etkisinin kolay kolay geçmeyeceğidir.

 

    Gölbaşı’nın siyasi  organizasyonda etkili, ilkelerinden taviz vermeden, eylem ve söylemleriyle dik durmasını bilen Yakup Kurtoğlu muhafazakar siyasetçiler arasında yerini koruyor. Belediye yönetimini bir devlet memuru zihniyeti ile değil, bir şirket zihniyetiyle yönetebilecek bir düşünceye sahip…

 

   Not:  İleride bir kitapta toplamayı düşündüğümüz Gölbaşı'nın siyasi dinamikleri hakkında yazılanların eksiği, fazlası ya da yazılmayan ne varsa isimli isimsiz olarak yorum bölümüne yazıp gönderdiğin taktirde değerlendirilecektir. Saygılarımızla      

Kaynak: (GHA) - Gölbaşı Haber Ajansı Editör: Bayram Türkmez
 
Etiketler:
Yorumlar
Bizim Gazete
Ulusal Gazeteler
Yazarlar
En Son Eklenenler
Gölbaşı'nın geleceğini kimseye çaldırmayın!
Gölbaşı Kent Konseyi seçimleri yapıldı.
EN SONUNDA DAYANAMADIM ŞU BASİT DOKUNUŞLU ÇALIŞMAYI YAZAYIM BARİ...HENÜZ GEÇ KALINMADI!
Emniyet Müdürünün Ressam Eşi 9. sergisini açıyor…
Siyasetçi konuşur!..Gazeteci Yazar!...Ben Gölbaşı için bunu yapıyorum!
ASLINDA KİMSENİN UMURUNDA DEĞİL!
Bakan Selçuk Gölbaşı'nda ilk dersi verdi
Gördüklerimizi, Yaşadıklarımızı, Bildiklerimizi yani birikimlerimizi...Aktarmakta vatandaşlık görevidir
Bizim yazılarımız geç anlaşılıyor, bazen iş işten geçtikten sonra!
Gölbaşı'nda, Gölbaşılılık Bilinci oluşmuştur...Başkan Şimşek kaybederse herkes kaybeder!
BALKÖY Proje toplantısı yapıldı
Gölbaşı Belediye Başkanı Ramazan Şimşek, özel çocuklarla birlikte aşure yaptı.
İÇİŞLERİ BAKANI SOYLU GÖLBAŞI'NDA MEZUNİYET TÖRENİNE KATILDI...
Salgın, Kültür hizmeti veren dernekleri vurdu!
GÖLBAŞI'NDAKİ KIBRIS GAZİLERİMİZ KİMLER, BİLİYORMUSUNUZ!
Belediye zor zamanda yanınızda!
Bakan Selçuk köyünü unutmuyor
EY ENERJİSA, AÇ ARTIK KULAKLARINI
Gölbaşı Kaymakamı Bilgihan ilçemiz için bir şans!
Gölbaşının sorunlarını sağır sultan duyana kadar anlatacağız!
Gölbaşı Belediyesi çalışkan personeline ödül
Ankara'nın model hayvan pazarı inşaatı tam gaz devam ediyor
Gölbaşı'nda dev örnek proje
Herkesin birbirine borcu var!
Gölbaşı için, ya taraf olacaklar ya da bertaraf olacaklar!
İlçemizin sosyal yazarı Sidar'ın 11. kitabı raflarda
Çevre Günü nedeniyle ilçemizde etkinlik düzenledi.
GÖLBAŞILI ZİRAATÇILAR BAŞKAN ŞİMŞEK'İ ÇİFTÇİ DOSTU İLAN ETTİLER...
Gölbaşı, Eymir Mahalle Muhtarı ile Mahalleyi konuştuk!
Felsefe Olimpiyatında Gölbaşı İzi...Aybars Altın Madalya aldı
Dinsel Bölücüler ile Etnik Irkçılar birleşmiş Türkçülüğü ırkçılıkla eş tutmuş!
Belediye, vatandaşlara süt dağıtımı yaptı!
Belediye'nin genç yöneticileri Gölbaşı'na gönülden bağlı!
PETROL FİYATLARI DÜŞÜNCE ASFALT İHALESİNİ İPTAL ETTİ
Şehitlerimiz ziyaret edildi
Gölbaşı'nın markası Sevgi Çiçeği açtı
Kaymakam Bilgihan'dan Gölbaşılılara Milli Mesaj
19 Mayıs'ı gönüllerde kutladık...
Gölbaşı Kaymakamlığı hangi destekleri yaptı!
Çocuklar, 23 Nisan Bayramı'nı Şiirle, Resimle ve Komposizyon ile anlattı.
Gölbaşı Belediyesi'nden koronovirüse geçit yok!
Gölbaşı Belediyesi'nin 1. yılını nasıl değerlendirirsiniz?
Konya Yolu altgeçit çalışmalarını inceledi
Kaymakam Bilgihan Koronovirüs tedbirlerini yerinde inceledi
Bu sıkıntılı süreçte fırsatçılara dikkat!
Gölbaşı'nda 23 Nisan çoşkusuna hazırlıklar var
Koronavirüs için Gölbaşı Vilayetevi tesislerinde toplantı yapıldı
VEFALI GÖLBAŞI
Belediye koronovirüs tedbirlerini yoğunlaştırdı
Koronovirüs salgınından alacağımız dersler çıktı
KORONAVİRÜS KARARLARI NELERDİR?
GÖLBAŞI'NDA KORONA TEDBİRİ İÇİN UMREDEN GELENLER KARANTİNA ALTINA ALINDI...
Şubat ayında ANKARA da neler oldu? Polis-Jandarma neler yaptı?
Önceki dönemlerde hurdaya veriliyor du, Şimdi üretiliyor!
Kadınların Sosyal / Sportif Merkezi Açıldı
Gölbaşı Belediyesi tarafından 30 çuvala kadar hafriyat atıkları ücretsiz olarak alınıyor.
Umutların Şairi Alper Akçam yazdı
Gölbaşı'nda tüm etkinlikler iptal edildi
Gölbaşı'nda Sıfır Atık Bilgilendirme Eğitimi
Başkan Şimşek, Halk günlerini önemsiyoruz
Gölbaşı Mogan ve Eymir Gölü ile İlçemizin tarihi gün yüzüne çıkıyor
Gölbaşı projeleri bazen insanın başını yakıyor!
Dr.Şerafettin Tombuloğlu'na vefamızı göstereceğiz
Başkan Şimşek, Kırsal kalkınmaya olduğu gibi, ilçe turizmine de katkı sağlayan projeleri önemsiyoruz
Mogan Gölü Kıyısında Çevre Düzenlemesine Devam...
Gölbaşılılar, depremzedeler için seferber oldu
Kaymakam ve Başkan karne dağıttı...
Başkan Şimşek'in makam çalışmalarını anlattı...Neler yaptı!
ANILARIM-Mevlüt Güneri
TÜRKÇEYİ KORUMAYA KAPIMIZIN ÖNÜNDEN BAŞLAYALIM!
Gölbaşı'ndaki yerel basının hikayesi de böyle!
Gazetecilikte 2. adresimiz Mahkemeler oldu...
Gölbaşı'nda çok şeyler oluyor aslında!
Gölbaşı'nın ihtiyaçlarına hemşehri Bakanımız duyarsız kalmıyor
Vatandaş, derdini CİMER e anlatıyor...
Kaymakam ve Başkan Yeniyılı böyle karşıladı...
ATATÜRK'ÜN ANKARA'YA GELİŞİNİN KUTLANMASINDA BÜYÜK ORGANİZASYON NASIL HAZIRLANDI! KAYMAKAM BİLGİHAN NE SÖYLEDİ!
GÖLBAŞILILARDAN MUHTEŞEM KARŞILAMA
Ah Gölbaşı, Vah Gölbaşı demeyeceğiz!
Gölbaşı'nda Fen İşleri çok hareketli...
YENİ YAPILACAK BİNALAR GRİ SU UYUMU SAĞLAYACAK
En büyük zenginlik BİLGİ'yle gelir...
Gölbaşı için başkanlar kafa yoruyor da, Müdürler de yoruyor mu! acaba!
GÖLBAŞI'NA 3. HALK PAZARI AÇILDI
BU OYUNLARA GELMEYECEĞİZ...
Tüm acılarımızı paylaşmak lazım ,Tarihimize sahip çıkmakta lazım!
Kaymakamlık tarafından Kalkınma Platformu oluşturuldu
ÇAYIRLI DA 300 DEN FAZLA ŞEHİT YATIYOR
Başkan Yavaş, Gölbaşılı muhtarların sorunlarını dinledi
Gölbaşı fidanlandı...Kod adı. 11-11.11
Bu ilçe de Başkan olmak zor, ondan daha zoru STK temsilcisi olmak, en zoruda Gazeteci olmak
Başkan Şimşek, ilçeyi elbirliği ile kalkındıracağız!
Gölbaşı Belediyesi ACILI GÜNDE HEP YANINIZDA
BELEDİYE YÖNETİCİLERİN İŞİ HEM KOLAY HEM ZOR!
Gölbaşı'nın gönüllüleri, ilçemize zenginlik katıyor!
GÖLBAŞI’NDA ATLI OKÇULUK YARIŞMASI YAPILDI…
Herkes kapısının önünü ÖZ'ünü kaybetmeden temizleyebilirse güzel günler gelecektir!
KUTADGU BİLİG 950’NCİ, TÜRKİYE BAROLAR BİRLİĞİ 50’NCİ YAŞINI KUTLUYOR
Türkler Okumuyor mu!
Çankaya'nın çiftçileri Gölbaşı'na bağlandı...
Gölbaşı tarihinin en büyük yatırımlarını alıyor ancak....
MASAL PERİLERİ EĞİTİM VE KÜLTÜR DERNEĞİ İLANI
Şu bilenler Gölbaşı'nın kırsal kesimlerine inmelidir!
Özcan Aydoğdu Belediye Basın Bürosunda görev aldı
Sorunların çözümleri de belli...Sosyal yöneticiler çogalmadıkça sorunlar var olacaktır.
Gölbaşı KENT ÇİFTLİĞİ kuruluyor...
ASKİ Su Pompa İstasyonu yaptıracak...
Gölbaşı Ziraat Odası'na komşu ilçenin çiftçileri de geliyor...
Gölbaşı Belediyesi, Kuzey Mekodanya ile dostluk köprüsü başlattı
BAKANLAR, GÖLBAŞI'NDAN SESLENDİ...
Gölbaşı Sevdalısı Büyükşehir de Daire Başkanı oldu
Belediye den boya desteğine ilk fırça kaymakam ve başkandan...
İSRAF/EZİYET/MİLLİ SERVET HEBASI/HERŞEY VAR!
Gölbaşı semaları Model Uçak yarışmasıyla renklenecek...
Geçmişte belediye başkan adayları açıkoturum yapıyordu!
Gölbaşılı Komutana ziyaret…
Başkan Şimşek'ten rantiyecileri kızdıracak açıklama...Hobi bahçelerine karşıyım!
Başkan Şimşek, Çiftçimizi, Üreticimizi destekliyoruz!
Bu yeni sistem hakkında Gölbaşılılarında söyleyecek sözü var
Yeni komutan göreve başladı
İlaç kullanılmamış, verimli topraklarımız atıl durumda bırakılmış…
Yapanın/yaptıranın yanına kâr kalmayacak sistem gerekiyor!
GÖLBAŞI'NDA DEĞİŞİM ZAMANI OLMALI!
GÖLBAŞI-ETİMESGUT KARDEŞ İLÇE Mİ OLUYOR!
İlçemizdeki Çerkez köyler ve çerkezlerin siyasi ve sosyal yaşama etkisi
Her yiğidin bir yoğurt yiyişi var!
Her insanın kimliği var, Gölbaşı'nda bir kimliği var!
Gölbaşı'na yardımsever eli...Okul yaptırıyor
Muhtarlar dertlerini Başkan Şimşek'e anlattı.
Herkesin kapısının önünü süpür me vakti'dir!
Adı Kütüphane ye verilen Sanatçı Halis Bozkurt kim!
Ya bu deveyi güdeceksin, Ya bu diyardan gideceksin!
GÖLBAŞI’NA YAKIŞIR BİR FİNAL OLDU…ŞAMPİYON VELİHİMMETLİ
GÖLBAŞILILARIN EN BÜYÜK ENİŞTESİ RAHMETLİ VEHBİ KOÇ'UN BABASI
Sen susarsan, ben susarsam kim konuşacak GÖLBAŞI
HEMŞEHRİ BAKANIMIZ SELÇUK'A GÖLBAŞILILARDAN VEFA...BÜYÜKŞEHİR'DEN DESTEK!
M.Halis Bozkurt ismi kütüphane de yaşayacak
Gölbaşı'da doğru bildiğimiz yanlışlar üzerine...
KİMİN ELİ KİMİN CEBİNDE BELLİ DEĞİL...
İlçemiz cazibe merkezi ancak...
Başkan Şimşek'in hızına yetişmek zor, Ancak!...
Gölbaşı'ndan Koro halinde seslendiler...
BİZİ SOSYAL MEDYA DAN TAKİP EDİN
İLÇEMİZDE SEÇİMİN SON DURUMU...
Şimşek, teşekkür etti.
GÖLBAŞI ŞİMŞEK'E EMANET...
Cemil Özgür vefat etti
Türk dünyasının ezgileri Bursa Uludağ Üniversitesi'nde yankılandı
Hakimlikten emekli olan İZGİ avukatlık yapacak
Gölbaşı sanat sokağı açıldı
Meslek Lisesi ögrenci ailelerine destek...
Gölbaşı'nın uzak mahallelerine bekçi atanacak
Tüm şehitlerimizi saygıyla andık...
Dernek Olağanüstü Genel Kurulu'na çağrı
Sevgi Çiçeği Gölbaşı'nın...
Cumhurbaşkanı Erdoğan Gölbaşı'nda toplu açılış yapıp, destek istedi
Gölbaşılılar İstiklal Marşı'nı böyle okudu..
Bakan Soylu Gölbaşı'ndan seslendi
Mogan, kaçak ağlarla örülmüş!