301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
05 Ağustos 2017 - Cumartesi 18:23
 
MHP teşkilatı belediye çalışmalarını değerlendirdi
MHP Gölbaşı İlçe Başkanı Ersin Pehlivan, Gölbaşı Belediyesi’ne ait olan park ve atıl yerlerin kiraya verilmesine ilişkin basın açıklaması yaptı. Basın toplantısına MHP’li meclis üyeleri de katıldı.
Güncel Olaylar Haberi


MHP Gölbaşı İlçe Başkanı Ersin Pehlivan, Gölbaşı Belediyesi’ne ait olan park ve atıl yerlerin kiraya verilmesine ilişkin basın açıklaması yaptı. Basın toplantısına MHP’li meclis üyeleri de katıldı.

 

Gölbaşı Belediye Meclisi’nde gündeme gelen söz konusu park yeri kiralamasına ilişkin basın mensuplarına açıklamada bulunan Pehlivan, MHP ilçe teşkilatının her zaman doğrunun yanında olduğunu, yapılan yanlışları da dile getireceklerinin altını çizdi.

 

Kabul edilebilir bir şey değil…

 

Belediye meclisinde tartışılan ve MHP’li meclis üyelerinin gündem dışı söz alarak eleştirdikleri parkve atıl yerlerin kiralanması ile ilgili ilöçe teşkilatı olarak açıklamalarda bulunan Başkan Pehlivan, “Söz konusu başkanlık yazısı öyle apar topar meclise bir anda getiriliyor. Koordinatlarla alakalı sıkıntılar var yerlerin netliği ile alakalı sıkıntılar var. Biz bu olayı duyunca meclis üyelerimizle toplantılar yaptık. Dün belediye başkan yardımcısının da kendi ifadeleriyle ‘daha önce yapılmamış bir şeyi yapıyoruz’ diye orada bir beyenatı var.

 

“kanunları zorlayarak”  şeklinde tabiri var. Yani böyle bir cümle çok doğru değil. Zaten tavır da çok doğru değil.

 

Başkanlık yazısında da çok karmaşık bir şekilde ne olduğu tam belli olmayan ifadelerle yerleşim alanlarının dışında olması sebebiyle diye bir ibare var. Yerleşim alanlarının dışında olan kiraya verilmek istenen yerleri tespit ettik. Yerleri koordinatları verilmiş zaten Ankara Üniversitesinin giriş kapısının yanında bir alan var. Bu alanın neresi yerleşim alanının dışında. TOKİ Konutlarına çıkarken sol tarafında bir yer var orası nasıl yerleşim alanı dışında. Bu kabul edilir bir şey değil. Neticede Gölbaşı Belediye Başkanının ve Gölbaşı AK Parti teşkilatlarının bir sözü var : Gölbaşı nefes alacak nefes alıyor diye bir söylemleri var. Gölbaşı’nın nefes alması için park alanlarına ihtiyaç var. Bu mevcut yerlerin hepside park alanı park alanlarına ağaç dikmek yeşillendirmek bunların mevcudiyetini korumak varken halkın menfaatine imar kesintileriyle yapılan yerler birilerine kiraya verileceği söyleniyor. Bırakın park alanı park olarak kalsın. Gölbaşılı oradan nefes alsın. Bu şekilde değerlendirilsin” dedi.

 

Neden %90 indirime gittiniz

 

Mezbahane ile ilgili de görüşlerini dile getiren Pehlivan, “Bu mezbahaneyle alakalı bir başkanlık yazısı var. deniyor ki: mezbahanenin harçlarında indirime gidilmesi. Madem para ya ihtiyacımız var, park alanı kiraya verilmek isteniyor, bu devlet kuruluşu değil ki. Özel ihaleye vermişsin bir tane şirket bununla alakalı ihaleyi alıyo,  onunla ilgili bir yatırım yapacak,  bu yatırımın karşılığın da gelir elde edecek, belediyeye harç ödeyecek. Bunu neden %90 oranında indirim yapıyorsunuz” şeklinde konuştu.

 

Siz önce 54 projeyi yerine getirin

 

Gölbaşı Belediye Başkanının mecliste MHP’lilere ‘Projemi ürettiniz ‘ şeklinde eleştirilerine de yanıt veren Pehlivan, Belediye Başkanı mecliste ‘bir proje getirin proje mi ürettiniz’ diyor. Bizim proje üretmemize gerek yok, sen vad ettiğin 54 projeyi  yerine getir. Hangisini yerine getirdin o kadar çektiğin krediler o kadar satılan arsalar neticesinde ne yaptınız. Bunları anlatın bize. Çıkın deyin bunları bunları yaptık. Şimdi bir asfat plenti kuruluyor. Belediyenin plent kurmasıyla alakalı bir kredi çekilmesi hadisesi var. Krediyi BELLAS çekiyor. Bu plent başka bir şahsa kiralanıyor.  Siz milletle dalga mı geçiyorsunuz?

 

Böyle bir aciziyet olamaz…

 

Alparslan Türkeş Parkı’nın adını Gölbaşı’nda yaşatılmasıyla alakalı bir kültür merkezi yapıldı. Burada bu konuyla alakalı genel başkanımızdan randevu aldık görüşeceğiz ,devamında Cumhurbaşkanına kadar taşıyacağız. Alparslan Türkeş’in adının verildiği bir kültür merkezi öyle bir hale getirildi ki Selçuklu mimarisiyle yapılan bir yer düğün salonu olarak birine verildi. Ne şekilde verildi, belli değil. Böyle bir aciziyet olamaz. Böyle bir yönetim şekli olamaz. Bunu kabul etmiyoruz.

 

Gölbaşı’nın gelecek 20 yılına ipotek konuluyor

 

Gölbaşı’nın 25 yılı sanki Gölbaşı gelişiyormuş gibi bir hava verilmeye çalışıyor. Ama Gölbaşı’nın gelecek 20 yılına ipotek konuluyor. Göl temizliği ile ilgili konuşuluyor tabii ki bu devletin yaptığı bir şey zaten devlet yapması gerekeni yapıyor. Konya yoluyla alakalı yıllardır bahsettiğimiz projeler içerisinde vardı. Şimdi sen TOKİ makamını ziyaret edipte bir fotoğraf çekip seçim öncesinde verdiğin 10 bin konutla alakalı yarın bir gün inşaat başlayacakmış gibi bir hava verilmeye çalışılıyor. Bunlar tamamen milletin aklıyla alay etmektir. Gölbaşı iyi yönetilmemektedir. Gölbaşı’nın şu anda kaynakları tüketilmektedir. Bundan sonraki süreci her türlü şekilde basınla sosyal medyayla ve devamında hukiki süreci de sonuna kadar takip edeceğiz. Bu konularla alakalı hiçbir şekilde tavizimiz olamaz da.  AKParti’de de vicdanen rahatsız olanlarda vardır eminim. Onların da bu konuyla alakalı gerekeni yapması lazım bu bir vebaldir. Biz bu vebale ortak olamayız. Biz bu 25 yıllık park alanlarının yerlerini göstereceğiz, gerekirse bu park alanlarıyla alakalı vatandaşa bunu anlatacağız. Böyle bir alanı birilerine kiralamak oradan bir gelir gelmesini ummak gerçekten bir gaflettir” dedi.

 

MHP Gölbaşı Belediye Meclisi Grup Başkanı Ali İhsan Güçlü de açıklamalarda bulunarak, ‘Gölbaşı’nın aklıyla dalga geçmeyin” dedi.

 

Güçlü sözlerini şöyle sürdürdü:

 

Gölbaşı’nın aklıyla dalga geçmeyin

 

“Hukuki olanla vicdani olanın, meşru olanın,  ahlaklı olanın birbiriyle örtüşmesi gerekiyor. Yaptığınız her işte son 2-3 yıldır yapılan uygulamalarda hukuki olanla meşru olanın arasındaki makas her geçen gün açılıyor. Bizler MHP belediye meclis üyesi olarak seçildiğimiz günden beri Gölbaşı halkının menfaatlerini savunmak gibi bir mükellefiyetimiz var. Bu bizim hem hukuki hem de vicdani sorumluluğumuz. Bu yapılan işin yanlış olduğunu oradaki birçok arkadaşımız ve başkanın kendisi de biliyor. Yine iyi niyetli yönlendirici muhalefet anlayışıyla söylüyoruz,  bu yaptığınız işten vazgeçin. Bu işleri hukukun yanında kamu vicdanını da incitmeden yapmanız gerekiyor. Şu anda 40 bin nüfusun oturduğu ileride 150- 200 bin nüfusun oturacağı bir milletin ana bulvarın üstünde cephesi olan bir yere atıl yer burayı ekonomiye kazandırıyoruz derseniz buna kimse inanmaz. Bizlerin ve Gölbaşı halkının aklıyla dalga geçmeyin. İlerleyen günlerde de bu yanlıştan dönmezlerse kiraya verilecek yerleri göstereceğiz. Gölbaşı’nda ticaret erbabına da soracağız.

 

İmar planları yapılırken o bölge o mahalle halkı nefes alsın diye yeşil alan diye bırakılıyor. İleride birilerine kiraya verilsin diye mi bırakılıyor. Daha sonra oradaki yeşil alanı alıp Yurtbeyi köyünün 10 km ötesinde bir yere koyuyorsunuz, yeşil alan duruyor ama nerede duruyor. Oradaki yeşil alanın buraya faydası yok.

 

Gölbaşı halkı rahat olsun 

 

 Gölbaşı halkı ve kamuoyu rahat olsun Gölbaşı’nın kuruşunu kimseye heba etmesi noktasında bizim hoşgörülü olmamızı beklemesin. Bu noktada MHP olarak üzerimize düşen neyse bunu nefesimizin yettiği kadar anlatmaya devam edeceğiz Gölbaşı halkı bize destek verdiği müddetçe ve talepleri geldiği müddetçe biz onların makul taleplerini 3,5 yıl olduğu gibi bundan sonrada onları orada dillendirmeye devam edeceğiz. Gölbaşı halkı rahat olsun beklediği ve özlediği yönetime kavuşacaktır.”dedi.

 

Çektiğin krediyi nereye kullandığın belli değil

 

MHP Meclis Üyesi Ali İhsan Tunç kendilerini yapılan hizmetleri görmemekle suçlayanlara yanıt vererek, “Biz mecliste özellikle başkanlık yazılarında dedik ki: bunu bir gün önceden verin tartışalım veya meclisi bir gün önceden toplayın başkanım basın olmadan kendi aramızda toplanalım tartışacak bir konu varsa tartışıp doğruyu bulalım. O işte hepimizin katkısı olsun, her şeyi oldubittiye getirmeyelim. Bizi Gölbaşı’nda yapılan hizmetleri görmemekle suçladılar. Bana son anda getirdiğin başkanlık yazısında ben sana ne diyebilirim. Konu hakkında bilgim yok teferruatlı bir demeç yok, açıklama yok oylattırıyorsunuz. Tabii ki hayır vereceğim.  Bizi hizmete karşı gelmekle suçladılar. Senin çektiğin krediyi nereye kullandığın belli değil ki.

 

 Gölle ilgili bir maliyetin yok, gölü devlet yapıyor. Konya yolunu devlet yapacak. Yapmak zorunda. Çünkü E5 üzerindeki bir yol ana yollardan bir tanesi Kavşakları kendin yapmakla mükellefsin sen bunları yapacağım diye geldin.

 

‘Üçlü olacağız, güçlü olacağız’dediniz..

 

Diğer taraftan anlamadıkları nokta şu: Yapılan hizmetleri görüyoruz. Ne yapıldığını da biliyoruz. Ama çoğunun gereksiz ve yersiz olduğunu, daha farklı yatırımlar olabileceğine inanıyoruz. Zübeyde Hanım mesela. Orada zaten bir tesis vardı. Kendi dönemlerinde yapılmış bir tesis kendi eski başkanlarının yaptığı bir tesis. 6- 7 senelik bir tesisi yıktılar, oraya o yatırımı yapana kadar aşağıda 4 parsel gibi bir yerin var, 700 dönümlük oraya büyük bir AVM yada kültür merkezi, oyun alanları park alanları yap. Bugün 15 bin öğrenci gölden başka gidecek bir yer bulamıyor. Gölbaşı’nda gölden başka gidecek bir yer yok. Tek eğlencemiz göl, gölünde tamamı özel firmalar tarafından çevrilmiş. Sen geldiğinden beri sahil parka yatırım yapmıyorsun ama TOKİ Yoluna gittin 20 küsur milyon para harcıyorsun, kredi çekiyorsun, park yapıyorsun. Oraya kaç tane Gölbaşılı gider soruyorum. Tamam yapılan hizmet güzel yapılabilir ama yersiz. Oraya harcadığın parayı sahil parka harcasaydın.

 

Sahil parka diyor ki 25 yıllığına yap işlet devret modelli proje var. Bize dediler ki: Yapılan hizmete karşı çıktın. Ben hizmete karşı değilim, ama senin yaptığın uygulamaya karşıyım, senin yaptığın yanlışlara karşıyım. Beklenti var. ‘Üçlü olacağız güçlü olacağız’ dediniz. Amaç o değimliydi. Beşli oldunuz, beşli bir güçten şu an Gölbaşı çağ atlamalıydı. Yaptığın 5 projeyi gezdik.  Gölbaşı’na katkısı bu mu olmalıydı. Yaptığın 4 tane tesisle övünmeye çalışıyorsun. Benim senden beklemek gibi bir lüksüm var beklerim sen bunları yapmak için geldin. Elinde imkânlar var. Gölbaşı şu an çağ atlamalıydı. Sen 1 yıl kalmış seçime, TOKİ Başkanıyla görüşüyorsun, kimi kandırıyorsun” dedi.www.golhaber.com.tr

Kaynak: (GHA) - Gölbaşı Haber Ajansı Editör: Bayram Türkmez
 
Etiketler: MHP, teşkilatı, belediye, çalışmalarını, değerlendirdi,
Yorumlar
Bizim Gazete
Ulusal Gazeteler
Yazarlar
Alıntı Yazarlar
Ankara
Az Bulutlu
Güncelleme: 18.09.2019
Bugün
15° - 30°
Perşembe
13° - 29°
Cuma
12° - 25°
Ankara

Güncelleme: 17.09.2019
İmsak
04:58
Sabah
06:24
Öğle
12:50
İkindi
16:18
Akşam
19:04
Yatsı
20:23
Süper Lig
Takımlar
P
Av
M
B
G
O
Arşiv Arama
Modül 1

Bu modül kullanıcı tarafından yönetilir, ister kod girilir ister iframe ile içerik çekilir. Toplamda kullanıcı 5 modül ekleme hakkına sahiptir, bu modül dahil tüm sağdaki modüller manuel olarak sıralanabilir.

Haber Yazılımı