301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
14 Temmuz 2017 - Cuma 09:41
 
GÖLBAŞI'NDA BİLİNEN İSİMLER FETÖ'DAN GÖZALTINA ALINDI
Sorsanız herkesin kendi işi zordur. Ancak Gazetecilerin işi biraz daha zor, heleki yerel basın olunca gerçekten tartışmasız zor. ilçemiz esnaflarından H.K., H. Y, S.F.A., H.A. ile daha önce işten el çektirilen 1 kamu çalışanı daha gözaltına alındı. Siyasilerden A.K., T.Ü., R.A. aranıyor. Belki de şu an yakalanmışlardır ya da teslim olmuşlardır.
Bayram Türkmez Haberi


GÖLBAŞI’NDA EN ZOR MESLEK GAZETECİLİK…

FETÖ OPERASYONUNDA GÖZALTINA ALINANLARIN İSİMLERİNİ BİLE YAZAMIYORUZ!

 

    Sorsanız herkesin kendi işi zordur. Ancak Gazetecilerin işi biraz daha zor, heleki yerel basın olunca gerçekten tartışmasız zor.

 

Herkesi tanıyorsunuz, zaman içerisinde birçoklarıyla ahbap çavuş ilişkisine giriyorsunuz,  olumlu güzel şeyler yazarsan mutlu oluyor, olumsuz bir şey yazarsan hemen kötü oluyorsun, eleştirme hakkını şöyle bırakın, asayiş olaylarındaki haberlerde, tanıdıklar ad ve soyadlarının başharflerinin bile yazılmasına tahammül edemiyorlar.

 

Halbuki yerel gazeteci olarak işimizi yapıyoruz.

 

Gölbaşı’nda yerel gazetecilik siyasetin etkisinde yapılıyor bu durum aslında hem siyasetçiye, hem de topluma, geleceğe sıkıntı ve zarar vermekten başka bir işe de yaramıyor. Bu yerel basın yasası mı çıkacak, ,yerel basın genel müdürlüğü mü oluşacak ne olacaksa hükümet bu konuya biran önce el atmalı yoksa Türkiye’de yerel basın bugünde, gelecekte de hep siyasetin etkisinde kalarak  yapmak istediği objektif ve tarafsız haberlerini yapamayacak.  Yani, toplumun doğru ve güvenilir bilgi alışı, kamunun da bundan yararlanabilmesi mümkün olmayacak.

 

    Dedim ya,  adamlar ad ve soyadlarının başharflerinin yazılmasına bile tahammül edemiyorlar. Oysaki, aynı harflerle başlayan biten yüzlerce isim vardır.

 

     Bu durumu geçen gün ilçemizde yapılan operasyonla gözaltına alınan ve aranmakta olan Gölbaşı’nın tanınmış siyasi, sosyal ve esnaf kesimlerinden olan kişilerin haberini yapınca yaşadım. Adamlar Fetö Terör Örgütü üyesi olarak gözaltına alınmış, kimisi de aranıyor.

 

Bu adamlar Gölbaşı’nda bir dönem ya da sürekli olarak Fetö cemaati içinde bulunan insanlar olup, Gölbaşılılarında “bu operasyonlar ciddi ise, bu isimlere neden dokunulmuyor” diyerek konuştuğu bilinen isimler olup, ben sadece 1 tanesine şaşırdım. Çünkü, diğerleri gerçekten bu cemaat ile ilişkili olup,  kendilerinin de inkar edeceğini sanmıyorum.

 

  Fetö Terör örgütü kapsamında gözaltına alınan ve aranan şahıslardan 1 tanesinin ben Fetö Terör Örgütü üyesi olduğuna inanamıyorum. Gölbaşı’nda tanıyanlara da sorsanız çoğu inanmaz. Bu kişinin gözaltına alınması/tutuklanmasını geçen yıl yine Fetö Terör Örgütü üyeliğinden tutuklanan  H. A. İsimli kişiyle iş yapması ile ilgili olduğu yüksek.

 

    Bu kişinin gözaltına alınması/tutuklanması bazı kişiler tarafından siyaset yapan  akraba ve köylülerine malediliyor ve siyaset yapan köylülerinin muhalifleri bunu bir koz olarak kullanıyor.

 

Şimdi bu kişi kim derseniz,  ben bu ismi yazmayacağım.

 

  Çünkü, bu kişinin bir yakını beni arayıp “neden ad ve soyadının başharfini yazdın,  biz küçüklükten beri birbirimizi tanımıyormuyuz? Seni seven insanlarız, bizi arayıp soranda oluyor, rahatsız olduk.”diyerek duygusal bir konuşma yapıyor telefonda.

 

    Aslında ben, isimleri açık açık yazmadığım için demesini beklerdim ki, “ teşekkür ederiz, böyle bir olay geldi başımıza isimleri açık açık yazmayıp, sadece ad soyad baş harflerini yazmışsın.”demesi de benim hoşuma giderdi. Ancak,  tabi yaklaşımı farklı, dertleri var, anlayışla karşıladım.

 

   Ve sonucunda herkes işini düzgün yapmalı dedim.

 

Emekli olmadan önce bu kadar duygusal değildim, haberlerimiz duygusuzdu önümüze ne geliyorsa yazıyorduk. Şimdi öyle değil, hem emekliyiz, hem de yaşlanıyoruz onun içinde genelde oluruna gidiyoruz...

 

   Ancak gel görki ilçemizdeki aktif gazetecilerin şartları o kadar zor ki temelinde  ekonomik nedenler var, çoğunun sosyal hakları bile yok denecek kadar. Bu konu da hükümet politikası şart, Başbakanlık Basın Yayın Enformasyon Genel Müdürlüğü gibi hantal bir yapının bu yerel gazetecilerin sorununu çözeceğini hiç sanmıyorum... Neyise bu konuyu ayrıca yazmak gerekir, dağıtmayayım..

 

  Oysaki, bizim şansımız inandığımız ya da  inanmadığımız konularda kamuoyunu bilgilendirmeye sahibim.   Bu  insanın çevresine en çok yardımı dokunacaklardan birisi de yerel basındır.  Şimde den konuşulmaya başlanmış, bunların mutlaka yakınlarındaki  siyasetçilerle bağı var. Tabi, Gölbaşılı siyasetçileri kastediyorlar.

 

Ancak,  ben de geçmişinden örnekler vererek, olayın nerden geldiğini buradan yazarak en azından dayanağını göstererek öyle olmadığını kamuoyu ile paylaşma imkanına sahibim.

 

    İsmini buradan yazmadığım bu kişinin bundan birkaç yıl önce Fetö Terör Örgütü ile yakından bağlantılı olan Balalı H. A … isimli kişi ile ortak bir iş yapmasından kaynaklı olup, siyasi bir yönü yok.  Kendi aralarında ne yapmışlar bilemem ancak bazı yerel siyasetçilerle bağlantı kurmak yanıltıcı olur. Bazı siyasi cambazlara ve muhaliflerine haksız prim kazandırmış olur.

 

Sonucunda mahkeme de herşey ortaya çıkacaktır. Son söz yargının.

 

Zaten Ankara Valiliği de  Olağanüstü Hal İşlemleri İnceleme Komisyonu oluşturdu. Masum olduğuna inanan kamu görevlileri de buraya başvurabilir.

 

   Ancak  şimdi herkes Gölbaşı’nda Fetö Terör Örgütü üyesi iddiasıyla gözaltına alınanların kim olduğunu merak ediyor. Aslında merak edilen durum, ilçemizde bilinen, tanınan ve bu alanda isimleri sıkça kamuoyunda geçen siyasi, sosyal ve esnaf kesiminden kişiler olup, gece yarısı yapılan operasyonla gözaltına alınıyor, bazıları da halen aranıyor.

 

   Bu isimler kim derseniz zaten www.golbasigazetesi.com  sayfamızda yazdık.

 

 ilçemiz esnaflarından H.K., H. Y, S.F.A.,  H.A. ile daha önce işten el çektirilen 1 kamu çalışanı daha gözaltına alındı. Siyasilerden A.K., T.Ü., R.A.  aranıyor. Belki de şu an yakalanmışlardır ya da teslim olmuşlardır.

 

   Bu kişilerin hepsi Gölbaşı merkezinde esnaflık yapanlar olup, Fetö Terör Örgütü’nün finansman konusunda ilişkileri olduğu şüphesiyle yakalandı ya da aranıyor.

 

///                                  ///                                    ///

 

    Ben, Fetö Terör Örgütü kapsamında  Ankara’da 15 Temmuz da daha büyük operasyonların yapılacağını düşünüyorum.

 

Çünkü, 15 Temmuz hain saldırısının destanı ancak öyle yazılır, şehitlerimizin ruhu ancak öyle şad olur. Gazilerimizin acısı bir nebze olsun öyle azalır. Türk milletinin birliğini, dirliğini, Türk devletinin bütünlüğünü savunanlar  ancak böyle geleceğine güvenli bakabilirler…

 

    AK Parti hükümetinin yapmış olduğu en büyük icraatlardan birisi bu Fetö olayını ortaya çıkarıp, mücadele etmesidir. Fetö Terör Örgütü olarak ortaya çıkarılan Paralel Devlet Yapılanması gibi dinsel örgütlerin yanısıra gelecekte aynı akibete uğrayacak olan etnik odaklarla da mücadele Ülkemizin son 80 yıllık en büyük olayıdır.

 

    Ülkemizin ve milletimizin başına çorap ören, ABD ve AB gibi sömürge ülkelerine hizmet eden bu odaklar  ve temsilcileri bertaraf  edilmeden Türk  milleti rahat yüzü görmeyecek, cennet gibi zenginliklerle dolu vatan topraklarımızda gülerek güneşe bakamayacağız…

 

  Bu alanda mücadele veren ülke yöneticilerimize, siyasilere, uğruna şehit olan güvenlik güçlerimize ve duyarlı olan Türk Milletine ne kadar şükran sunsak azdır. 

 

    Ben Gölbaşı merkez ölçeğinde ancak olayları daha net değerlendirebiliyorum. Kendime model olarak gördüğüm, hatta 1990 lı yıllardan beri  yaşadığımız birçok olayı da gözönüne getirince Fetö Terör Örgütü yani Paralel Devlet Yapılanması’nın ne kadar ciddi olduğunu görebiliyorum…

 

    Türk Devletinin ve Türk Milletinin bekası için vatan topraklarını korumak, milletin birliğini, dirliğini sağlamak için şehit olan güvenlik güçlerimizin ruhları şad olsun. Gazilerimize şifalar dilerim.

 

Selam ve saygılarımla

14 Temmuz 2017

Bayram Türkmez

Kaynak: (GHA) - Gölbaşı Haber Ajansı Editör: Bayram Türkmez
 
Etiketler: GÖLBAŞI'NDA, BİLİNEN, İSİMLER, FETÖ'DAN, GÖZALTINA, ALINDI,
Yorumlar
Bizim Gazete
Ulusal Gazeteler
Yazarlar
Alıntı Yazarlar
Ankara
Az Bulutlu
Güncelleme: 18.09.2019
Bugün
15° - 30°
Perşembe
13° - 29°
Cuma
12° - 25°
Ankara

Güncelleme: 17.09.2019
İmsak
04:58
Sabah
06:24
Öğle
12:50
İkindi
16:18
Akşam
19:04
Yatsı
20:23
Süper Lig
Takımlar
P
Av
M
B
G
O
Arşiv Arama
Modül 1

Bu modül kullanıcı tarafından yönetilir, ister kod girilir ister iframe ile içerik çekilir. Toplamda kullanıcı 5 modül ekleme hakkına sahiptir, bu modül dahil tüm sağdaki modüller manuel olarak sıralanabilir.

Haber Yazılımı