301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
13 Temmuz 2018 - Cuma 11:53
 
GÖLBAŞI, DİNSEL VE ETNİK ODAKLARIN GÖZDESİ...
Türkiye Cumhuriyeti Devleti tarihinin en büyük kalkışmasını 15 Temmuz 2016 tarihinde yaşadı. Türkiye genelinde 250 şehit, binlerce gazimiz oldu. En fazla yarayı alan Gölbaşı oldu.
Güncel Olaylar Haberi


 

      Türkiye Cumhuriyeti Devleti tarihinin en büyük kalkışmasını 15 Temmuz 2016 tarihinde yaşadı. Türkiye genelinde 250 şehit, binlerce gazimiz oldu. En fazla yarayı alan Gölbaşı oldu. Şehitlerimiz Ruhunuz Şad olsun, Gazilerimize Şifalar dilerim...

 

Bu kalkışma 1930 yılında yaşayan Menemen olayını da hatırlatıyor.       Kubilay Olayı, genç Türkiye Cumhuriyeti'nin 1925'deki Şeyh Said İsyanından sonra tanık olduğu önemli olaylardan biridir.  

 

Menemen Olayı ya da Kubilay Olayı, 23 Aralık 1930 günü  İzmir'in Menemen ilçesinde, askerliğini yedek subay olarak yapmakta olan öğretmen Mustafa Fehmi Kubilay'ın ve yardımına koşan bekçiler Hasan ve Şevki'nin şeriat isteyen bir gurubun kalkışması sonucu  hunharca  şehit edilmişlerdi. Menemen başkaldırısında,  Elebaşılar arasında,  Derviş Mehmet, Şamdan Mehmet, Sütçü Mehmet Emin, Nalıncı Hasan, Küçük Hasan vardı… Arkalarında 70 bin kişilik Halife ordusu olduğunu,  şeriat bayrağı altında toplanmayanların kılıçtan geçirileceğini söylediler ve halkı isyana çağırmışlardı.(alıntı)

 

    15 Temmuz 2016 tarihinde de Türkiye Cumhuriyeti Devletine başkaldıran, ABD başta olmak üzere sömürge ülkeleri adına Türkiye’yi  içeriden kuşatmaya çalışan  güzel dinimizi sömürerek Silahsız Terör Örgütü nü oluşturduktan sonra ele geçirdiği devlet imkanları ile bu devlete ve millete silah çeken, hainlik yaparak birçok kurum, kuruluşu bombalayan, Asker, Polis, Vatandaş demeden şehit ve gazi eden bu odakla mücadele de Türk Milleti de Hükümetin/Devletin  yanında yer aldı.

 

       Görüldü ki, ülkemiz ve milletimiz üzerinde kara bulutlar estiren, sömürge ülkelerine pazarlayan dinsel ve etnik odaklar var. Bu silahsız terör örgütlerinin ülkemizin bekası, milletimizin birliği, dirliği için ne kadar büyük bir tehdit olduğu şimdi daha iyi anlaşılıyor. 

 

DARBENİN KADERİNİ DEĞİŞTİREN ŞEHİT  GÖLBAŞI’NDAYDI…

 

    15 Temmuz FETÖ Terör Örgütü darbe girişimi sırasında darbecilere ilk kurşunlardan birini Özel Kuvvetler Karargâhı’nda sıkan ve darbeci gurubun başındaki Tuğgeneral Semih Terzi’yi öldürerek,  darbenin başarısız olmasının yolunu açan  Astsubay Ömer Halisdemir İlçemiz sınırlarında şehit edildi. (Ruhu şad olsun)Burada şehitlerimizin yanısıra, darbecilerden de çok kişinin öldüğü biliniyor.

 

    Fethullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz 2016'daki darbe girişimi sırasında Gölbaşı'nda bulunan Özel Kuvvetler Komutanlığını (ÖKK) ele geçirme teşebbüsüyle ilgili 68 sanığın yargılandığı davada ara karar açıklayan mahkeme, 11 sanığın adli kontrol şartıyla tutuksuz yargılanmak üzere tahliyesine hükmetti.(basından)

 

 

GÖLBAŞI,  FETÖ’NUN PİLOT BÖLGESİMİYDİ!

 

  Fetö Terör Örgütü kalkışmasında en büyük yarayı Gölbaşı almıştır. İlçemizde bulunan kamu kurumları bombalanmış sonucunda Özel Harekatta 51, TURKSAT’ta 2 şehit, Özel Kuvvetler Komutanlığı’nda da 42 şehit ve darbecilerden ölenler var.  Türkiye geneli şehit sayımızda 250 olup, binlerce gazimiz vardır.

 

     Gölbaşı, Savunma, Güvenlik,Haberleşme vb. birçok alanda Türkiye’nin gözbebeğidir.  Birçok kamu kurumu burada bulunur. Bu kadar önemli bir yerleşim alanını dinsel ve etnik odakların başıboş bırakacağını,  buralarda hakimiyet kurmak için birçok girişimler yapacağını düşünmemek cahillik değilse, hainlik olur. Nitekim 2013 yılında Ruhsatı alınarak başlanılan İncek bölgesindeki 14 bin metrekarelik arazi üzerinde yükselen dev malikanenin Ruhsatı işadamı Akın İpek'e ait olsa da Fettullah Gülen adına yapıldığı gazetelere taşınan konu olmuştur. Bu malikanenin bahçe duvarları da imara aykırı olduğu için belediye tarafından yıkılmıştı. Zaten biliyorsunuz Akın İpek’te FETÖ Terör Örgütü kapsamında firari ve şirketlerine el konuldu.  Hatta, Büyükşehir Belediyesi tarafında bu bölgeye birde helikopter pisti bile yapılması planlandığı da gazetelerde haber konusu olmuştu.

 

      Gölbaşı, Türkiye yi yönetim açısından önemli bir yerleşim alanı olduğu,, FETÖ Terör Örgütü gibi dinsel ya da Etnik odaklar tarafından önemsendiği 15 Temmuz la bir defa daha ortaya çıkmıştır. Onun için Gölbaşı’nda görev yapanların ne kadar önemli bir konumu ve duruşu olduğu da ortaya çıkıyor.

 

    Gölbaşı FETÖ Terör Örgütü nün Pilot bölgesimiydi! Bu sorunun cevabını kesin vermemiz mümkün değil ancak bu yönde  bizlerinde 20 yıl önce duyumları olmuştu. Yeraltında örgütlenen bu terör gurubu daha sonra siyasette etkili olmaya başlayınca iktidar nimetleriyle çok güçlendi ve Türk Devletine ve Milletine karşı başkaldırdı. Bu tür örgütlenmeler özellikle tabanda ne kadar masum başlar ise de zamanla güçlenince esas gayelerini ortaya çıkararak devletin bütünlüğüne, milletin birliğine, dirliğine zarar veriyor. Onun için  Silahsız Terör Örgütleri dediğimiz bu tür yapılanmalar, silahlı terör örgütlerinden daha tehlikelidir. Hem siyasi, hem ekonomik, hem kültürel güçleniyor…

 

İLÇEMİZDE BAZI FETÖCULAR HAPİS YATTI VE ÇIKTI…

 

İlçemizde kamuoyu önünde bilinen bazı FETÖ cular  tutuklandı. Ekonomik ayağı olarak gözaltına alınıp, tutuklananlar arasında siyasetçi, müteahhit, Serbest, Esnaf da bulunuyor ancak bu tutuklanan insanları dinlediğimizde de aynı şartlarda başka fetocüler olduğunu iddia etmektedirler.

 

   Orasını biz bilemeyiz, tabi yargının bileceği iş ancak ilçemizde FETOCU olarak bilinenlerin  vatan hainliği yapacağını sanmıyorum. Yani, bu vatan, millete ihanet etmek için bu terör örgütünün peşinden gittiğini, bu terör örgütüne yardım ettiğini düşünmüyorum.  Bu cehaletin ürünü olup, din sömürüsünün sonucudur. Ancak, devletin kılıcı da keskin olmalı, bu ve buna benzer terör örgütlerine fırsat vermemek için duygusal davranmadan, gereğini de yapabilmelidir.

 

     Gölbaşı için bu konularda aslında çok yazı yazmak gerekiyor. Ancak, konuşan az olup, halen bir gizemli tarafı var gibi…Burası küçük bir  yerleşim alanı, herkes birbirini tanıyor ve kimse kimseyle kötü olmak istemiyor. Onun için de çoğu kimse de bu konularda açıklama yapmaktan kaçınıyor.

 

    Siyasiler de bu konularda konuşmuyor, onlarda aynı şekilde birbirinden etkileniyor. Yıllarca şeriat gelecek diye milletimiz üzerinde korku siyaseti yapanlar bile bu dinsel örgütlenmeler hakkında açıklama yapmıyor. Oysa sokağa indiğin zaman bire bir konuşmalarda her ağızdan birçok iddialar gündeme geliyor.

 

       Ve sonucunda Gölbaşı, bana göre Sadece FETÖ cülerin değil di, Etnik ırkçıların da, başka unsurlarında gözönünde bulundurduğu bir yerleşim alanı olup, buranın yönetimi de o denli önemlidir.

 

HÜKÜMETTEN SİYASİ AYAKLA İLGİLİ OPERASYONLAR BEKLENİYOR…

 

   Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’In FETO Terör Örgütü ile mücadelesini doğru ve ciddi bulan vatandaşlarımız aynı kararlılığın siyasetçi fetocular içinde yapılmasını bekliyor. Bugün sokağa çıkan hangi vatandaşla konuşursanız konuşun böyle bir beklenti var. Bu siyasi ayakla mücadelenin yargı yoluyla mı yoksa siyasetten men etme yoluyla mı nasıl yapılacağı da kimsenin umurunda değil ancak bir beklenti var. FETÖ siyasi ayağıyla mücadele yetersiz olunca, genelde de bu terör örgütü ile mücadele inandırıcığı zayıfladığı gibi, yine bazı fitneler tarafından sulandırılıyor…

 

ÜLKEMİZDEKİ DİNSEL VE ETNİK OLUŞUMLAR CASUSLUK PROJELERİNE UYGUN…

 

Ve  FETÖ Terör Örgütü gibi silahsız ve silahlı ne kadar dinsel ve etnik örgüt var ise hepsini lanetliyorum. Ülkemizin ve Milletimizin birliğini, dirliğini bozmaya çalışan, gelişmesini engelleyen, refah ve huzur içinde yaşamasını  ve dünyanın ön sıralarında kalkınmış bir Türkiye istemeyenleri lanetliyorum…Allah’ın tüm laneti bu bölücülerin üzerine olsun, Allah ın tüm sevgisi de bu ülkenin birliği, dirliği, bütünlüğü için çalışanlara olsun…

 

 Bu ülkemizin ve milletimizin geleceği açısından önemlidir. FETÖ Terör Örgütü gibi dinsel odakların yanısıra gelecekte de yine Dinsel ve  Etnik odakların bu tür yapılanmaları ABD başta olmak üzere diğer sömürge ülkelerine de casusluk için kullanılmaktadır. Ülkemizde bu tür yapılanmalar olduğu sürece sömürge ülkelerinin ajanlarına ihtiyaç yoktur, çünkü hazır potansiyel casusları bunlar oluyor…

 

   Bunlara bilerek ya da bilmeyerek yardım  etmekte suçtur.

 

Bu ülke de suç işlemeyenler Anayasanın ilk 3.4 maddesini kendisine rehbber ediniyor ve öyle yürüyor. Bu insanlar bu anayasa rehberi doğrultusunda yürüyorsa tabiki ödüllendirilmelidir. Bu rehberin dışında yürüyorsa da kusura bakmasınlar bedeline katlanacaklar.

 

13 Temmuz 2018

Bayram Türkmez

 Selam ve Sevgilerimle

        

Kaynak: (GHA) - Gölbaşı Haber Ajansı Editör: Bayram Türkmez
 
Etiketler: GÖLBAŞI,, DİNSEL, VE, ETNİK, ODAKLARIN, GÖZDESİ...,
Yorumlar
Bizim Gazete
Ulusal Gazeteler
Yazarlar
Alıntı Yazarlar
Ankara
Parçalı Bulutlu
Güncelleme: 20.11.2019
Bugün
- 14°
Perşembe
- 14°
Cuma
-1° - 15°
Ankara

Güncelleme: 19.11.2019
İmsak
06:02
Sabah
07:29
Öğle
12:39
İkindi
15:15
Akşam
17:38
Yatsı
19:00
Süper Lig
Takımlar
P
Av
M
B
G
O
1
Sivasspor
21
0
2
3
6
11
2
Fenerbahçe
20
0
3
2
6
11
3
Trabzonspor
19
0
2
4
5
11
4
Alanyaspor
19
0
2
4
5
11
5
İstanbul Başakşehir
19
0
2
4
5
11
6
Galatasaray
19
0
2
4
5
11
7
Yeni Malatyaspor
18
0
3
3
5
11
8
Beşiktaş
18
0
3
3
5
11
9
Gaziantep FK
15
0
4
3
4
11
10
Çaykur Rizespor
14
0
5
2
4
11
11
Göztepe
13
0
4
4
3
11
12
Konyaspor
13
0
4
4
3
11
13
Kasımpaşa
12
0
5
3
3
11
14
Denizlispor
11
0
6
2
3
11
15
Antalyaspor
11
0
6
2
3
11
16
Gençlerbirliği
10
0
5
4
2
11
17
MKE Ankaragücü
9
0
6
3
2
11
18
Kayserispor
7
0
6
4
1
11
Arşiv Arama
Modül 1

Bu modül kullanıcı tarafından yönetilir, ister kod girilir ister iframe ile içerik çekilir. Toplamda kullanıcı 5 modül ekleme hakkına sahiptir, bu modül dahil tüm sağdaki modüller manuel olarak sıralanabilir.

Haber Yazılımı