301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
22 Ekim 2017 - Pazar 09:29
 
Bu siyaset zor iş, başkan Duruay'ın işi daha da zor!
Bayram Türkmez Haberi


  Yorumlarımız bile rahatsızlık veriyor…

 

 Gölbaşı’nda muhalefet adına hiçbirşey yapılmıyor.  Halkın sesi olması gereken Kent Konseyi varmı-yok mu! belli değil. Ya muhalefet ile STK'lar...Muhalefet deyince de hemen kişilerle ugraşmayı aklına getirenlerde eminim akıl noksanı olanlardır...

 

     Tüm yükü vermişler Belediye Başkanının sırtına, ne yaparsa yapsın! Misali bir ortam var.

 

Ne iktidar dan, ne de muhalefetten çıkıpta birisi de demiyor ki; “Nerede bu Konya Yolu geçidi! Büyükşehir Belediyesi’nin anketler yaptığı, Melih Gökçek başkanın kaç defa söz verdiği! Bu konya yolu geçidi nerede! Yerel ve genel seçimler zamanı gelen Bakan, Milletvekilleri ve diğer ilgililerin verdikleri vaadler arasında olan bu çalışmalar neden bugüne kadar yapılmadı?

 

   Sadece Konya Yolu geçidi mi? Verilen bir çok sözler var…

 

Ancak, öncelikle olarak ciddi sorunlarımızı teşkil eden konuları gündeme alıyoruz…

 

   Hani, 5 yıl önce de bas bas bağıranlar vardı, “Gölbaşı Kent Meydanı Nerede”  yok orası olmaz, burası olsun! diye öneriler sunan, hatta bu konu da Kent Konseyi toplanarak görüşler bildirilen… ya da GÖL-DER diye bir dernek vardı!

 

    Nerede!...

 

    Yok maalesef gündeme getiripte söyleyen, hatta eleştiren, hatta ve hatta bakanların damarına basan!

 

     Yüklemişler tüm yükü Belediye Başkanının sırtına, artık Başkan yardımcıları ve müdürleriyle ne yaparsa!

 

     Ha, bu arada! Bende sorayım: Belediye Başkan Yardımcıları ve Meclis üyelerinden bugüne kadar ürettikleri bir proje var mı? Yani, Başkanlarının yükünü hafifletecek, onun çalışmalarına değer katacak hangi projeyi üretmişlerdir ya da hangi çalışmayı yapmışlardır? Bunu da ben çok merak ediyorum, kamuoyu ile paylaşırlarsa kendilerini daha iyi anlatma fırsatı bulurlar…

 

     Dedim ya, yüklemişler tüm yükü Başkanlarının sırtına artık ne yapılırsa!

 

     Bir de, başkanın davulunu çalanlar var! Yani,Belediye başkanına toz kondurmayanlar var. Gerçeklerden saptırarak, kamuoyunu da bilerek bilmeyerek yanıltanlar, halkımızın gazını alarak sinerji oluşmasını engelleyenler ve tamamen yükü yine başkanın omuzlarına atanlar var.

 

       Örneğin, Bu Konya Yolu geçit projesi ne aşamada şimdi! Bu konu da kamuoyunu lütfen yanıltmayalım…Hem bir girişim yapmazsınız, hem de yüklemişsiniz başkana yükü artık kendi imkanlarıyla ne yapmışsa!

 

         Ne yapmış! Karayolları Genel Müdürlüğü yetkililerinin,  Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı yetkililerinin kapısını aşındırmış durmuş. Sürekli ziyaretler yapmış, derdini anlatmış bunu yapar iken de tek başına gitmemiş, yanında başkan yardımcıları, müdürler hep birlikte ziyaretler yapmış bakana kadar ulaşmış.

 

        Sonra bakan aramış geçen ay demiş ki; “Tamam başkan bu konya yolu sorununu çözeceğiz.” Buraya kadar güzel…İyi de bu hangi aşamada daha bilen var mı!

 

      Bu sorunu Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek’te çözüyordu, Daha önceki Bakan’da çözüyordu, hatta ve hatta seçim zamanı ilçemize gelen Devlet Bakanları, ilgili bakanlar, milletvekilleri de çözüyordu…Niye çözülmedi bugüne kadar o zaman…

 

    Bizim yerel gazeteler kaç yıldan beri ,kaç defa manşet attı..”Konya yolu sorunu çözülüyor”, “İhalesi yapılacak”. “İhale süreci başladı..” filan nerede arkadaş yıllar geçmiş daha ortada bişey yok…

 

   Ben diyorum ki, A V U T U Y O R L A R…

 

   Söz uçup gider, yazı kalır! diye bir özlü sözümüz var.  Büyükşehir Belediye Başkanı bize bir örnektir. Seçimler de verilen vaadler bunlara en güzel örnektir…Onun için savsaklamanın, kamuoyunu yanlış bilgilendirmenin bir anlamı yok. Yazıktır, günahtır…Hatta, birilerine de eziyettir.

 

    Olan biteni yazarsın, söylersin, ,paylaşırsın ancak aldatamazsın!

 

     Bugüne kadar tüm yükü omuzlarına verip, hiç destek olmadığınız belediye başkanınızı zor durumda bırakmayın.

 

   Daha programa bile alınmayan Konya Yolu geçit projesini, sanki heran yapılacakmış gibi sunmanın anlamını ben kamuoyunun takdirine bırakıyorum! Gölbaşılılar zaten bu konu da tepkili, öfkeli  ve büyük beklentileri var. Bu konu da büyük bir sinerji de oluşuyor iken böyle “kazma vurulacak”,”ihaleye çıkarılacak” gibi hamasi yazı ve sözlerle aldatmayın. Bas bas bağırıyorlar…”Başkan çalışıyor!, Başkan uyumuyor!” şimdi bakıyorum hiçbir muhalefet ya da kişi kurum, “Başkan çalışmıyor” dememiş, “Başkan uyuyor da” dememiş ancak durumdan birileri kendilerine vazife çıkararak ne yapmak istiyorlar anlamıyorum.

 

     Bunlar maksatlı olmasa bile yanlış yönlendirmeler olduğu gibi, Gölbaşı’nın tüm yükünü bir belediye başkanına yükleyerek o yükün ağırlığını taşıtmak ve yaşatmaktan başka bir şey değildir.

 

    Belediye Başkanının hizmet üretmek için gece gündüz çalıştığını bizde biliyoruz, herkes biliyor ancak Başkanın yükünü kim hafifletiyor? Yükünü kim paylaşıyor, omuzlarından alıyor? Sorunların çözümününde kim paydaş oluyor? onu bilmiyoruz.

 

    Bir insanında bir potansiyeli var! Robotları böyle projeler için programlasanız ömrü de yetmez, şartları da…

 

   Atalarımız ne demiş! Birlikten güç doğar! Ya da Bir elin nesi var, iki elin sesi var!...

 

   Mümkün değil, Geçen gün Başkan Duruay’a sordum…Bugüne kadar kaç nikah kıydın? diye…Bizzat kıydığı nikah sayısının 600 civarında olduğunu söyledi. Duramadım artık cenazeleri de hiç kaçırmıyorsun, katıldığın cenazelerin istatistik bir değerlemesi var mı? diye…1200 den fazla cenaze ye katıldığını belirtti. Yani, şöyle bir baksanız hergün 1-2 cenaze,  2 günde bir düğüne katılan Başkan buralara gitmese işi daha da zor! Çünkü, Gölbaşı’nda herkes tanıyor, yakın biliyor ayrıca birine gidipte diğerine gitmemek gibi bir durumda insanlarımızın küseceği de bellidir…

 

   Bu basit bir hesap meselesi…Bu da bir kültür hizmeti…

 

   Başkana toz kondurmayacağım diye zarar veren bu insanlara bir tüyo veriyim. Madem, Başkan Duruay’la ilgili güzel haberler yapacaksınız şunu yapın. Biliyorsunuz, ben sahada değilim, artık gazetecilimiz keyfekeder olduğu için çoğu şeyi sonradan öğreniyorum.

 

    “Örencik deresi çalışmaları başlıyor. Örencik Deresi ıslah edilecek,  çökeltme havuzları da yapılacak. Hem de bunu DSİ yapacak.” Bu kanal işini bugüne kadar DSİ yapmıyordu, demek ki yapabiliyor muş…Bu konu da başkana övgüler yağdırabilirsiniz DSİ'ye yaptırdığı için! hatta detay alabilirsiniz…

 

      Kent Konseyi önemli ve burada alınan kararlar Gölbaşı halkının düşüncelerine paralel geliştiği için burasını çalıştırmayanların sorumluluğunu da sorgulayın. Bu konsey neden çalıştırılmıyor? Konsey üyelerini biraraya getirmek için para mı lazım! Biraraya getiripte düşüncelerini anlatmaları için masraflarmı gerekiyor? Ne yani kimse parasızlık yüzünden filan demesin buna…

 

    Başkana destek verecekseniz bunu da sorgulayın, kurulu harekete geçirin ki ilçe de bir sinerji oluşturup sorunların üzerine hep birlikte gidilebilsin..

 

   Tıpkı Mogan Gölü temizleme projesinde olduğu gibi…

 

Bakın Mogan Gölü temizleme konusu yılların çabası olup, Başkan Fatih Duruay döneminde oluşturulan sinerji yetkili kurumları harekete geçirmiştir.  Ne yaptı burada Başkan Duruay öncelikle yıllardan beri biriken bir sorunun üzerine gitti, yok saymadı…Kamuoyunun gücünü arkasına alarak artık Hükümete bile “Halkımız bunu istiyor” diyerek gerekçelerini sundu, STK’ların, Siyasilerin ve diğer duyarlı vatandaşların beklentilerini gazete ve televizyonlarda seslendirdi. Bu sinerjinin önüne düşerek hükümet yetkilileriyle görüştü, yanına hükümetten destekçiler buldu.

 

Ve sonunda bu temizleme projesi böylelikle başladı…

 

  Burada bir özellik var. Toplumda oluşturulan bir sinerji var. “Bu gölbaşının önemli bir sorunu ve çözülmesi gerekiyor, hem de seçim vaadiniz olarak bunu gerçekleştirin.” Diyerek baskı yapan Gölbaşı halkının önüne düşen Başkan Duruay’da buradan aldığı güçle sorunu en tepeye kadar ulaştırıp, çözüm istemiş ve bugünlere gelmiştir…

 

    Bu konya yolu geçidi konusunda öyle mi! sosyal medya ya bakıyorum, o kadar çok insanımızın beklentileri var ki bu sorunla ilgili ancak birileri çıkıyor diyor ki, “Tamam bu iş oldu, yapılacak, edilecek, ihale aşamasında..” diyerek bu insanlarımıza yanlış bilgiler sunmanın yanısıra, toplumsal sinerjimizi de yok ederek, halkımızın oluşturacağı baskıyı da ortadan kaldırıyor. Böylelik le Başkanın elinde ki gücü de yok etmiş oluyor.

 

    Bu tür yanlış yöntemlerin bilmeyerek yapıldığını düşünüyorum, aksini düşünmek istemiyorum ancak bu siyaset belli de olmaz!

 

    Ve netice olarak;  yılların sorunu olan Konya Yolu geçit sorunu için hep birlikte bir sinerji oluşturalım ve bu da artık Mogan Gölü gibi seçimlerde vaad olmaktan çıksın. Aynı zamanda ilçe merkezinin iki yakası biraraya gelsin. Muhalefetiyle, STK’sı ve Yerel Basınıyla hep birlikte ses vermenin zamanı geldi de geçiyor bile…

 

   

Selam ve Saygılarımla

Bayram Türkmez

22 Ekim 2019

Kaynak: (GHA) - Gölbaşı Haber Ajansı Editör: Bayram Türkmez
 
Etiketler: Bu, siyaset, zor, iş,, başkan, Duruay'ın, işi, daha, da, zor!,
Yorumlar
Bizim Gazete
Ulusal Gazeteler
Yazarlar
Alıntı Yazarlar
Ankara
Yağışlı
Güncelleme: 12.12.2019
Bugün
-
Cuma
-
Cumartesi
- 11°
Ankara

Güncelleme: 11.12.2019
İmsak
06:22
Sabah
07:53
Öğle
12:46
İkindi
15:10
Akşam
17:30
Yatsı
18:55
Süper Lig
Takımlar
P
Av
M
B
G
O
1
Sivasspor
30
0
2
3
9
14
2
Beşiktaş
27
0
3
3
8
14
3
Trabzonspor
26
0
2
5
7
14
4
İstanbul Başakşehir
26
0
2
5
7
14
5
Fenerbahçe
25
0
3
4
7
14
6
Galatasaray
23
0
3
5
6
14
7
Alanyaspor
22
0
4
4
6
14
8
Yeni Malatyaspor
20
0
4
5
5
14
9
Göztepe
20
0
4
5
5
14
10
Denizlispor
18
0
6
3
5
14
11
Gaziantep FK
17
0
5
5
4
14
12
Çaykur Rizespor
17
0
7
2
5
14
13
Gençlerbirliği
14
0
6
5
3
14
14
Konyaspor
14
0
6
5
3
14
15
Kasımpaşa
12
0
8
3
3
14
16
Antalyaspor
12
0
8
3
3
14
17
Kayserispor
10
0
8
4
2
14
18
MKE Ankaragücü
9
0
9
3
2
14
Arşiv Arama
Modül 1

Bu modül kullanıcı tarafından yönetilir, ister kod girilir ister iframe ile içerik çekilir. Toplamda kullanıcı 5 modül ekleme hakkına sahiptir, bu modül dahil tüm sağdaki modüller manuel olarak sıralanabilir.

Haber Yazılımı